اختراع مبتلا شدن آلزایمر آمریکایی بیماری

اختراع: مبتلا شدن آلزایمر آمریکایی بیماری پروتئین آلزایمر کلیدی آلزایمر

یک روز بعد از معرفی بسته ارزی جدید، قیمت دلار و سکه وارد مدار ریزشی شد. دلار که در سومین روز هفته معاملات خود را در مرز ۱۰ هزار تومانی شروع کرده بود، از ساعت ۱

ریزش سراسری قیمت‌ها

ریزش سراسری قیمت ها

عبارات مهم : ایران

یک روز بعد از معرفی بسته ارزی جدید، قیمت دلار و سکه وارد مدار ریزشی شد. دلار که در سومین روز هفته معاملات خود را در مرز ۱۰ هزار تومانی شروع کرده بود، از ساعت ۱۲ ظهر با سرعت زیادی در مسیر کاهشی قرار گرفت، به طوری که قیمت ها در آستانه ساعت ۴ بعدازظهر تا کانال ۹ هزار و ۴۰۰ تومان عقب نشینی کردند.

ریزش سراسری قیمت‌ها

در بازار سکه نیز این فلز گرانبها تا محدوده ۳ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان عقب نشینی کرد و معامله گران نتوانستند مانند روز یکشنبه از قیمت آن در مرز ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان حمایت کنند. روند کاهشی قیمت ها بعد از ساعت ۴ بعدازظهر عوض کردن کرد و خریداران آخر وارد بازار شدند. حدود ساعت ۵ بعدازظهر دلار به محدوده ۹ هزار و ۵۵۰ تومان رسید و سکه روی عدد ۳ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان قرار گرفت.

به گفته فعالان، یکی از بااهمیت ترین عواملی که در کم کردن قیمت بازارهای داخلی نقش داشت، عوض کردن انتظارات بخشی از معامله گران بعد از اعلام مفاد بسته ارزی بود. از نظر این دسته، عدم اعلام قیمت قطعی جهت بازار دوم، زیاد کردن احتمال بازگشت ارز صادرکنندگان به داخل کشور و شروع فعالیت صرافی ها از روز جاری از جمله متغیرهایی بودند که در عوض کردن انتظارات نقش داشتند. با این حال، بخشی از معامله گران باور داشتند، سیگنال های دیگری نیز در زمینه کم کردن قیمت ها نقش داشت. بعضی از معامله گران عنوان می کردند، روز دوشنبه عرضه ارز در خیابان منوچهری زیاد کردن یافته بود؛ با این حال، بعضی از آنها عنوان می کردند، بخشی از ارز ورودی به بازار از سوی بازارساز تامین شده است است.

یک روز بعد از معرفی بسته ارزی جدید، قیمت دلار و سکه وارد مدار ریزشی شد. دلار که در سومین روز هفته معاملات خود را در مرز ۱۰ هزار تومانی شروع کرده بود، از ساعت ۱

در این میان عده دیگری اعتقاد داشتند، بخشی از نوسان گیران در شرایطی که عرضه ارز در بازار اوج رفته بود، ترجیح می دادند تا رسیدن قیمت ها به کف مداخله چندانی در بازار نکنند. آنها این تصور را داشتند که ممکن است از سوی کشور عزیزمان ایران سیگنال هایی مبنی بر کم کردن تنش ها به آمریکا ارسال شود؛ این تلقی بعد از آن در بازار پررنگ شده است است که هفته گذشته مدیر جمهوری آمریکا بیان کرد که از مذاکره با کشور عزیزمان ایران استقبال می کند.

نزدیک شدن قیمت ۳ بازار

یکی از اتفاقات جدیدی که در بازار روز گذشته رخ داد، نزدیک شدن ارزش دلار در مناطق هرات، سلیمانیه و پایتخت کشور عزیزمان ایران به یکدیگر بود. به گفته فعالان، روز گذشته در مقاطعی قیمت دلار در ایران، افغانستان و عراق تنها ۵۰ تومان با یکدیگر فاصله داشتند؛ این در حالی است که هفته گذشته در مقطعی فاصله پایتخت کشور عزیزمان ایران با هرات به بالای ۶۰۰ تومان رسیده بود. به گفته فعالان، یکی از بااهمیت ترین عواملی که موجب شد فاصله بازارها با یکدیگر کم شود، آزاد شدن جا به جایی ارز از خارج به داخل کشور بود.

به عقیده فعالان، این امر موجب شد که ارزش دلار در هرات و سلیمانیه کمی زیاد کردن پیدا کند. همزمان روند نزولی دلار در بازار داخلی موجب شد که فاصله آن با بازارهای همسایه کم شود. بعضی از معامله گران عنوان کردند در مقطعی ارزش دلار در پایتخت کشور عزیزمان ایران حتی با شهر هرات برابر شد. آنها عنوان کردند، در گذشته نیز زمانی که بازارساز داخلی اقدام به عرضه ارز می کرد، ارزش دلار در بازار پایتخت کشور عزیزمان ایران به نزدیکی بازارهای همسایه می رسید.

ریزش سراسری قیمت‌ها

بعضا حتی ارزش دلار در بازار کشور عزیزمان ایران پایین تر از بازارهای همسایه بود؛ امری که تقاضای آربیتراژی را به بازار داخلی می کشاند. با این حال، در ماه های گذشته با کم کردن مداخله بازارساز، قیمت دلار در بازار پایتخت کشور عزیزمان ایران از بازارهای مرزی گران تر شده است بود. اتفاق دومی که از نظر معامله گران در بازار تازه بود، زیاد کردن حجم فروش ها در بازار بود.

یکی دیگر از نکات تازه جهت بازار، زیاد کردن حجم معاملات در میان دلالان بود. روز گذشته این دسته با آسودگی بیشتری در اطراف پاساژ افشار و خیابان منوچهری حضور داشتند و اقدام به خرید و فروش ارز می کردند. بعضی عنوان می کردند که حجم معاملات فردایی نیز در این روز اوج رفته بود. جالب آنکه اکثر فعالان عنوان می کردند قیمت دلار در معاملات فردایی پایین تر از قیمت نقدی بوده هست. در واقع انتظارات کاهشی در میان این دسته از قدرت بیشتری برخوردار بود. روز گذشته حتی یکی از کانال های اطلاع رسانی معامله گران اعلام کرده بود ارزش دلار فردایی در مشهد ۷۰ تومان پایین تر از قیمت نقدی دلار در شهر هرات بود. اتفاقی که حدود ساعت ۵ عصر رخ داده بود.

یک روز بعد از معرفی بسته ارزی جدید، قیمت دلار و سکه وارد مدار ریزشی شد. دلار که در سومین روز هفته معاملات خود را در مرز ۱۰ هزار تومانی شروع کرده بود، از ساعت ۱

روز گذشته، سکه تمام بهار آزادی نیز توانست از کانال ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان مسیر خود را عوض کردن دهد. سکه که روز یکشنبه توانسته بود با زیاد کردن خریدها از مرز ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی بلند شود، روز دوشنبه با قدرت فروشندگان نتوانست سطح یاد شده است را حفظ کند. دراین روز خریداران در مرز ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان وارد بازار شدند. توصیه جالب آنجا بود که سکه بازان نتوانستند قیمت را زیاد اوج بیاورند و سکه از کانال ۳میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بالاتر نیامد.

ریزش سراسری قیمت‌ها

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: ایران | بازار | میلیون | روز گذشته | قیمت بازار | اخبار اقتصادی و بازرگانی

ریزش سراسری قیمت‌ها

ریزش سراسری قیمت‌ها

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz